NORGREN RT/57232/MF/80 Roundline double acting cylinder
RM 0.00
SKU: RT/57232/MF/80
Tags: NORGREN RT/57232/MF/80, Roundline double acting cylinder, RT/57232, RT/57232/MF/80
Description
Roundline double acting cylinder, side port, flat end, 32mm diameter, 80mm stroke
- Saves 20% space over the basic length of a corresponding ISO/VDMA cylinder
|---|---|
| Operating Temperature | -10 … 80 °C, 14 … 176 °F |
| Operating Pressure | 1 … 10 bar, 15 … 145 psi |
| Port Size | Rc1/8 |
| Cylinder diameter | 32 mm |
| Stroke Length | 80 mm |