NORGREN PSA/802100/F1/320 ISOLine profile double acting cylinder
RM 0.00
SKU: PSA/802100/F1/320
Description
ISOLine profile double acting cylinder with position sensor, 100mm diameter, 320mm stroke
|---|---|
| Operating Temperature | -20 … 80 °C, -4 … 176 °F |
| Operating Pressure | 1 … 12 bar, 14 … 174 psi |
| Standard | ISO 15552 |
| Port Size | G1/2 |
| Cylinder diameter | 100 mm |
| Stroke Length | 320 mm |